NotesIn9 için hazırladığım ilk video bugün yayınlandı :)

David Leedy, NotesIn9 video serisiyle müthiş bir iş başarıyor. Toplamda 25-30 saati bulan bu seride ağırlıklı olarak XPages üzerine ücretsiz videolar var. Her platformda söylüyorum, XPages öğrenmek, farklı şeyler görmek ve ufkunuzu geliştirmek için müthiş!

Bir kaç ay önce David "Drive to 99" adında heyecan verici bir proje duyurdu. Hedef yıl sonuna kadar 99 videoya ulaşmak. Lotus topluluğundan bir çok geliştirici bu projeye destek vermek için elinden geleni yaptı ve uzun süren bir erteleme sonunda ben de 93 numaralı slota yerleştim :)

Image:İlk NotesIn9 videomu yaptım: "Introduction to DOTS"

Hazırladığım video DOTS hakkında. DOTS, Domino sunucular için çok faydalı bir eklenti. Domino OSGi Tasklet Service adındaki bu eklenti kendi sunucu tasklet'lerinizi tasarlamanızı ve bunları OSGi seviyesinde çalıştırmanızı sağlıyor. Bu tasklet'leri XPages paradigmasının yeni nesil agent'lar olarak düşünebilirsiniz. Özellikle İngilizce kısımda yazdığım şu yazıyı okursanız neden bu kadar önemli olduklarını anlarsınız.

Video, DOTS için runtime ve geliştirme ortamı hazırlanmasını ve basit bir 'Hello World' uygulamasının tasarlanmasını gösteren bir giri ş videosu... Umarım öğretici olur.
Serdar Basegmez   |   Aralık 5 2012 01:15:16 AM   |    İpucu  Java  Lotus Domino  Lotus Topluluğu  Uygulama Geliştirme  XPages  DOTS    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (0)