İki hafta kadar önce IBM Lotus'un tepe yöneticilerinden Kevin Cavanaugh ile bir toplantıya katıldık. Orada iPad üzerinde çalışan Traveler'ı görmüştüm. Bir kaç gün sonra da Ed Brill blogunda müjdeyi verdi. IBM'ciler iPad üzerinde 'resmen' Lotus Notes Traveler kullanıyor...

Ed aynı zamanda ekstra haberler verdi. Buna göre 8.5.2 ile birlikte özellikle iPad kullanılabilirliğini arttıracak ek özellikler geliştiriliyormuş.
Serdar Basegmez   |   Haziran 13 2010 05:06:55 PM   |    Apple  Mobil  Lotus Traveler    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (2)

Gravatar Image
Serdar Basegmez    http://www.developi.com    01/08/2011 6:14:43 PM

Nurcan Hn.

iPad'in kamerası yok. Dolayısıyla barkod okumak için ayrı bir kamera almak gerekir ama bunun yerine kamerası olan bir cihazı tercih etmek daha mantıklı. Belki yurtdışında bu iş için üretilmiş bir barkod okuyucu var mı ipad için araştırmak lazım. Sonuçta barkod, belli sayıda karakter girişi yapmaktan başka bir iş yapmıyor.

Traveler yalnızca mesajlaşma sorununu çözüyor. Bunun dışında uygulamanızı XPages üzerinde dikkatli bir şekilde geliştirirseniz uygulamalarınızı ipad/android gibi platformlarda kullanabilirsiniz. Bunun dışında uygulama geliştirme olanakları domino bağlantısı açısından problem yaratabilir.

Commontime, Teamstudio gibi şirketlerin notes uyumlu mobil çözümler üretmek amacıyla kullanılan hızlı geliştirme araçlarına bakılabilir.

Gravatar Image
Nurcan Aydemir    http://www.bischoffroja.com    01/08/2011 5:33:55 PM

Merhaba,

Çalışmalarımızı IBM AS/400 ve windows serverlarla takip eden bir tekstil firmasıyız. 2003 yılından beri Lotus Notes kullanmaktayız. Lotus Notes'u tercih nedenimiz, şirketimizdeki dosya ve kağıt üzerinde yürütülen formların bilgisayar ortamında rahatlıkla takip edilmesidir. Buna yönelik bir CRM uygulamamız mevcuttur. Şirket içerisinde çok iyi kullanılmasına rağmen, notebookların müşteriye taşınması ve müşteriye notebook ile hizmet vermek oldukça külfetli bir iş olduğundan, IPAD ile müşterinin siparişlerini almak istiyoruz. IPAD'e bağlı bir barkod okuyucu veya cep telefonları ile barkod okuma sistemi nasıl yapılabiliyorsa, aynı şekilde IPAD'e de böyle bir yazılım uygulanabilirmi?? Sonuç olarak müşterinin istediği ürünleri kolaylıkla okuturak ve miktar ve fiyatları ile birlikte girerek sipariş almak istiyoruz. Daha sonra IPAD üzerindeki sipariş bilgilerini şirketteki server a transfer ederek CRM uygulaması üzerinde sipariş formlarını oluşturmak istiyoruz...IPAD üzerinde Lotus Notes Traveler bize bu imkanı sağlayabilirmii??

Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim

Saygılarımla,

Nurcan Aydemir