Daha önce Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu hakkında bir yazı yazmış ve LotusTurkiye.org Yeniden Tasarlanıyor haberini paylaşmıştım.

2.5 yıllık kullanıcı grubu maceramız an itibariyle 400 üyeye ulaştı. Öte yandan yukarıdaki yazıları yazdıktan sonra aylar geçti, bir kaç platformda 'ne oldu?' sorularıyla karşılaşmaya başladım. Bu konuda genel bir duyuru hazırladık, onu blog'umdan da paylaşıyorum...
Image:Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu ne olacak?Image:Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu ne olacak?

Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu yenileniyor...


2008 yılında başlattığımız kullanıcı grubunu ilerletebilmek için bir süredir çalışıyoruz. Bu doğrultuda bireysel çabayla başlattığımız bu inisiyatifi daha geniş bir tabana yaymaya karar verdik. Gönüllülerden ve Lotus yazılımları alanında çalışan çeşitli iş ortaklarından oluşan bir yönetim ekibi oluşturduk.


Yaptığımız toplantılar ve görüşmeler sonucunda aldığımız aksiyon planlarını kısaca paylaşmak istiyorum.


Web Sitemizi yeniliyoruz!


İlk etapta, eksikliği ve yetersizliği konusunda çeşitli şikayetler aldığımız web sitesi konusunda bazı ilerlemeler kaydettik. Aldığımız destekler sonucu oluşturacağımız yeni donanım platformunda yeni bir site tasarlıyoruz. Yıl sonunda açmayı planladığımız bu yeni sitede içerik paylaşımı, tartışma grupları gibi bir dizi yenilik getirmeyi amaçlıyoruz.

Türkçe kaynak konusunda çeşitli girişimlerde bulunuyoruz. Bu konuda çalışmalar sürüyor ve bunların sonuçlarını sürekli paylaşıyor olacağız.


İlk Buluşmamız 2011 Yılında...


Kullanıcı grubunun en önemli misyonu sosyal bir oluşum haline gelmek ve Türkiye'deki Lotus Profesyonelleri arasında büyük bir sosyal ağ oluşturmak.


Bu yönde, yönetim ekibi olarak aldığımız karar doğrultusunda, 2011 yılının ilk çeyreğinde büyük bir konferans düzenlemeye karar verdik. Bu organizasyonda Lotus teknolojileriyle ilgili teknik içeriklere daha ağırlıklı yer vermeyi planlıyoruz.


Organizasyonun detayları bu yıl sonuna kadar açıklanacak. Sunumlarla ilgili tüm Lotus Profesyonellerinden katılım bekliyoruz. Konuyla ilgili çağrıları da yakın zamanda yayınlıyor olacağız.


Peki üyelerimiz bu süreçte neler yapabilir?


Öncelikle anketimizi doldurarak bizlere fikirlerinizi ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte daha aktif rol almak isteyen üyelerimize kapımız her zaman açık olacaktır.


Şimdiden katkıda bulunacak olan herkese teşekkürler.
Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu Yönetim Ekibi adına

Serdar Başeğmez (serdar.basegmez@developi.com)Anket:http://lug01.lotusturkiye.org/anket2010
Web:http://www.lotusturkiye.org
Twitter:@LUGTR
LinkedIn:Lotus Türkiye Kullanıcı GrubuSerdar Basegmez   |   Kasım 29 2010 08:30:00 PM   |    Blog  Kullanıcı Grubu    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (0)