Sadece 1 hafta kaldı...

Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu, tüm Lotus profesyonelleri için çalıştı ve konferansın içeriğini tamamladı :)))

17 Mart 2011 tarihinde İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konferansımız saat 09:00'da başlayacak. Kayıtları alıp yaka kartlarımızı taktıktan sonra 09:30'da büyük salonda kısa bir açılış yapacağız.

Ed Brill
, açılış konuşmacılarımızın ilki olacak. Ed, Notes/Domino ile ilgili önümüzdeki dönemdeki yol haritasını bizlerle paylaşacak. Ayrıca e-posta özellikleri, bulut bilişim gelişmeleri, entegrasyon yetenekleri ve web 2.0 uygulama geliştirme konusundaki stratejiler Ed'in konuşmasıyla masaya yatırılacak.

İkinci konuşmacımız Uffe Sorensen, yeni geliştirilen 'Social Business' stratejisinin Notes/Domino platformundaki yansımalarını ve bu platformun Sametime, Quickr ve Connections ürünleriyle birlikte oluşan iş dönüşümündeki anahtar rolünü aktaracak.

Gündüz bölümünde bu konuya dışarıdan bakan bir ikili ağırlıyoruz. Özgür Uçkan ve Deniz Şener bizler için çok ilginç bir oturum planladılar. Sosyal medya, ağlar ve yeni düzenin iş kültürüne olan yansımaları ele alacak konuşmacılarımız, konunun akademik ve sosyal taraflarını da irdeleyecekler.

Yemekten önce IBM Türkiye - ISV ve Geliştirici ilişkileri sorumlusu Berna Tucel'den uygulama geliştirme ile uğraşan profesyonelleri hedefleyen IBM aktivitelerini dinleyeceğiz. Berna ve ekibinin standını mutlaka ziyaret etmenizi öneririm.

Hafif bir yemek sonrası diğer oturumlarımız başlıyor olacak.

Konuk konuşmacılarımızdan birisi Almanya'dan geliyor. Jürgen Zirke, Pavone şirketinde yönetici ortak olarak çalışıyor. Aynı zamanda dünyanın en aktif kullanıcı grubu örgütlenmesi olan DNUG - Almanya Lotus Kullanıcı Grubu'nun mimarlarından birisi. DNUG ile geçen 15 yılın deneyimini aktaracağı konuşmasından çok fayda sağlayacağımızı düşünüyorum.

Bestcoder.net blog sitesinin yazarı ve aynı zamanda Kullanıcı Grubu'nun diğer eş başkanı Ferhat Bulut, Notes uygulamalarını Blackberry platformuna nasıl uzatacağımız konusunda bir demo hazırladı.

Oturumlarımız IBM'den Murat Arpacı'nın "Kritik Sistemlerde Problem Yönetimi" sunumuyla devam edecek. IBM'de destek kaydı açan herkes, en az bir kez Murat'la mesajlaşmıştır. Murat Arpacı'nın birimi Türkiye'den açılan yazılım destek taleplerini karşılamaktan sorumlu. IBM'den yazılım desteği almanın inceliklerini, bu konuda bilmemiz gerekenleri ve hızlı sonuç almanın yollarını öğreneceğiz.

Hepimizin yakından tanıdığı Sibnet'in sahibi ve başeğitmeni Kenan Yılmaz bize XPages ile ilgili küçük bir demo hazırladı. Burada kitaplarda ve vikilerde kolay kolay rastlayamayacağımız bazı gelişmiş örnekler görme fırsatımız olacak.

Teknik oturumlarımız herkesin muzdarip olduğu önemli bir konuyla devam edecek. Türkiye'de Terminal sunucu platformu üzerinde Lotus Notes kullanan ama kullanmaktan şikayetçi olan bir çok şirket var. Onlara bir çözüm, uygulama sanallaştırma olanakları sağlayan Citrix ürününden geliyor. Lotus Notes istemcisinin Citrix üzerinde nasıl çalıştığını, Treo Bilgi Teknolojileri'nden Erhan Panayırcı gösterecek.

Lotus Domino ile 18 yıldır çalışan, sektörün en eskilerinden birisi olan Murat Çubukçu, ilginç bir sunum yapacak. Lotus Domino 8.5 serisiyle gündemimize gelen SPNEGO adlı bir protokol var. Murat, sunumunda Active Directory alanında çalışan istemcilerin Lotus Domino Web sunucusuna şifre girmeden nasıl ulaşacağını anlatacak.

Gelelim kapanış oturumuna. Konferansı eğlenceli bir yarışmayla bitirmek istedik. Sponsorlarımız da bizlere destek oldu ve bu yarışmanın ödüllerini belirledi. Yalnız bir şartımız var, konferansa erken gelmeniz gerekiyor :)

Saat 09:30'dan önce gelip yaka kartını alan katılımcılara
birer numara vereceğiz. Bu katılımcılar gündüz konuşmalarında verilecek ipuçlarını takip edecekler. Mini yarışmada rastgele seçeceğimiz numaralara sahip katılımcılar, Netbook'lar, XPages eğitimleri ve diğer ödüllere sahip olmak için yarışacaklar. Ödüllerin tam listesini açılış konuşmamda vereceğim...

Bu ödülleri dağıtırken ipuçları haricinde eğlenceli yöntemler de kullanacağız. Örneğin Twitter hesabınız yoksa açıp @LUGTR hesabını izlemeye alın. Uyumlu bir cep telefonunuz varsa onu da hazırlayın... Mutlaka bir işe yarar, benden söylemesi :)

Sponsorlar demişken, onları da unutmamak lazım :) IBM Türkiye Lotus Yazılımları Ürün grubunun ana sponsor olduğunu zaten biliyorsunuz.

Index, Sibnet ve Treo Bilgi Sistemleri yerli sponsorlarımız. İki sponsorumuz çok uzaklardan geldi. Yeni Zelanda'dan Crossware ve Almanya'dan YouAtNotes.


Sponsorlarımızın standlarını mutlaka ziyaret edin ki önümüzdeki senelerde yine sponsor olsunlar :)

Crossware standını özellikle ziyaret etmenizi öneririm, bu sayede Apple TV Box kazanma şansınız olabilir...

Konferans hakkındaki tüm detaylar ve kayıt formu lugtr2011.com adresinde...

Görüşmek üzere...
Serdar Basegmez   |   Mart 10 2011 03:30:00 PM   |    Aktivite  Kullanıcı Grubu    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (6)

Gravatar Image
Özcan Çavuş       03/11/2011 5:38:05 PM

17 Mart Perşembeyi dört gözle bekliyorum :)

Gravatar Image
Nilay       03/11/2011 11:12:06 AM

Organizasyon en küçük ayrıntıya kadar düşünülmüş görünüyor. Hem katılımcılar, hem konuşmacılar, hem de sponsorlar için farklı fırsatlar sunan bir gün olacak.

Benden de iyi şanslar...

Gravatar Image
Ferhat Bulut    http://www.bestcoder.net    03/10/2011 7:23:02 PM

Absolutely ..!

Sans evet, hic fena olmaz :)

Gravatar Image
Ferhat Bulut    http://www.bestcoder.net    03/10/2011 7:21:48 PM

Dolu dolu guzel bir konferans olacak insallah. Harika bir ozet olmus ayni zamanda Serdar abi, heyecanlandirdi beni sahsen :)

Ulrich, it's pleasure for us to see you in our lug meeting.

Gravatar Image
Serdar Basegmez    http://www.developi.com    03/10/2011 7:14:09 PM

Ulrich,

Thank you very much :)

The first always needs some luck!

Gravatar Image
Ulrich Krause    http://www.eknori.de    03/10/2011 7:10:13 PM

I wish you all the best for the conference.

Cannot make it this year but perhaps I can combine it with some holiday next year.