Güzel bir haber paylaşayım...

Bugün yapılan duyuruyu görmüş olabilirsiniz. OpenNTF Yönetim Kurulu için yapılan seçimlerde "Member Director" pozisyonuna seçildim!

Image:OpenNTF Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim...

OpenNTF, daha önce de yazdığım gibi önemli bir değişime gitti. Geçtiğimiz yıl tamamlanan bu yapıda OpenNTF kar amacı gütmeyen resmi bir şirket haline geldi. Bu organizasyonu yönetecek yönetim kurulu (Board of Directors) ise geçtiğimiz yıldan bu yana seçimle belirleniyor.

Sistem biraz karışık. Yönetim Kurulu 9 üye temsilcisi (Member Director) ve 3 katılımcı temsilcisinden (contributor director) oluşuyor. Üye temsilcileri, OpenNTF'e üye olan 31 şirketin temsilcileri arasından seçilirken tüm katılımcılar üç ek üye gönderebiliyorlar. İlk seçim geçtiğimiz yıl yapılmıştı. En fazla oy alan 5 üye temsilcisi iki sene, diğer dördüyle birlikte katılımcı temsilcileri bir yıl süreyle görevlendirildi. Bu yıl, süresi dolan yedi üye için seçim yapıldı.

Şirketim Developi, geçtiğimiz yıl OpenNTF birliğine katılmıştı ve ben de geçtiğimiz ay başlayan seçim sürecinin sonucunda bir yıl boyunca yürüteceğim 'Member Director' pozisyonuna getirildim.

Bir haftalık uzun ABD seyahatim sonrası bu güzel haberi almak iyi oldu. Boston'da katıldığım ama ne yazık ki içeriği hakkında konuşamayacağım "Social Business Leadership Alliance" konferansında gördüklerimden sonra OpenNTF'in öneminin her geçen gün biraz daha artacağına emin oldum. Bu yüzden yönetim kuruluna girmek benim için büyük bir onur.

Tek kötü yanı, bundan sonra yarışmalara katılamayacak olmam :)))

Türkiye'den daha fazla katılımcı bekliyorum. Benden bu konularda yardım istemekten çekinmeyin.

Serdar Basegmez   |   Ekim 9 2012 12:45:00 PM   |    Kişisel  Lotus Topluluğu  OpenNTF    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (6)

Gravatar Image
Ayhan Cepni    http://www.hypovbg.at    03/14/2013 2:15:34 PM

Merhabalar,

ben Avusturyadan Ayhan, IBM min bir videosunu youtube den izlerken sizin isminiz gecti, haliyle arastirdim, cünkü cok gururlandim, ve bu okuduklarimdan sonra dahada cok gururlandim, bir türkün böyle bir önemli makamlarda söz hakki olmasi, beni ve inaniyorumki tüm türk halkini gururlandirir.

Basari hizini sakin kaybetmeyin.

Türkce yazim icin özür dilerim :-)

Gravatar Image
Bülent Caliskan       12/12/2012 5:58:27 PM

evet Biraz geç de oldu ancak bende tebrik ederim Serdar bey.

Gravatar Image
Selçuk Aygüney       10/16/2012 1:08:57 AM

Biraz geç de olsa tebrik ederim Serdar...

Gravatar Image
özden gür       10/11/2012 5:30:18 PM

Tebrik ederim Serdar.. başarılarının devamını dilerim..

Gravatar Image
sevilay teber       10/10/2012 5:06:24 PM

Çok güzel bir haber. Tebrik ediyorum.

Gravatar Image
Tülin Öztekin       10/09/2012 4:03:20 PM

Tebrik ederim Serdar Bey :)