Ocak 18 2010 Pazartesi

Merhaba...

Uzun zamandır açmayı düşündüğüm blog en sonunda hazır oldu...

Mayıs 2008'te Lotussphere Türkiye organizasyonuyla duyurduğumuz Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu 200'ün üzerinde üyesi olan bir grup halini aldı. Bu grubun gidişatıyla ilgili ayrıca bir yazı yazacağım. Ulaşılan sayı Türkiye'de böyle bir yerli oluşuma ne derece ihtiyaç duyulduğunu gösterdi bizlere. Türkiye'de Lotus yazılımlarıyla ilgili hiç bir blog olmaması da beni böyle bir site açmaya yöneltti.

Bu sitede Lotus yazılımlarıyla ilgili profesyonel deneyimlerimi, ürün duyurularını, duyumlarımı, ipuçlarını ve sektörel haberleri paylaşmayı düşünüyorum. Yorumlarınızı da bekliyor olacağım.

"Bu ismi de nereden buldun?" gibi sorulara önceden cevap vereyim. Lotus yazılımlarıyla uğraştığım on yıl içerisinde çok değişik söyleniş şekilleriyle karşılaştım: "Lotus Notüs", "Notus Notes" gibi. Bu bizim kendi aramızda bolca espriye konu olmuştu. Kendi şirketimi kurduğumda marka alternatiflerim arasında dostum Deniz Şener'in eskiden ürettiği 'notus' da yer alıyordu. Bu kelimenin bir çok güzel anlamı var: "Yunan mitolojisinde güney rüzgarının tecellüsü ve tanrısı" (http://tr.wikipedia.org/wiki/Notus), "Latincede farkına varma'nın şartlı durumu" (http://en.wiktionary.org/wiki/notus)... Notus.com dolu olduğu için bu markayı kullanamamıştım fakat epey içimde kalmıştı :)

Tekrar görüşmek üzere...
Serdar Basegmez   |   Ocak 18 2010 01:49:59 PM   |    Blog    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (0)