Dün Ed Brill 'Hızlı uygulama geliştirme aracı olarak Domino' konulu bir yazı yazdı... Ayrıca, şöyle bir şey de duyurmuş oldu: "Notes/Domino uygulama geliştirme ürününün yönetimi 1.1.2011 itibariyle benim sorumluluk alanıma dahil oldu".

Stuart McIntyre ilk olarak bir makale hakkında yazmıştı. Ben de bunu gördükten sonra konuyu ele almıştım ve yazımı şu cümleyle bitirmiştim: "Bu makaleyi 'heyoo' diye karşılamıyorum. Ama tatminkar buldum. Devamının çekileceği konusunda da umutluyum..."

Şimdi 'heyoo' diyebilirim. Çünkü bu gelişme çok şey ifade ediyor benim için.

Biliyorsunuz ki, Ed Brill Lotus yazılımlarının en önde gelen sosyal medya figürü. Blog yazıyor, konuşuyor, dünyanın her yerinde toplantılara katılıyor. Şimdi ise IBM yaygın tartışmayı cevaplarcasına, 'Notes/Domino', 'uygulama geliştirme' ve 'ürün yönetimi' laflarını aynı kartvizite yazıp bunu da, herhangi birine değil, Ed'e veriyor.

Ben mi çok anlam yükledim bu işe? Yoksa şunu çıkarabilir miyiz: "IBM Domino platformunu bir uygulama geliştirme ortamı olarak konumluyor ve sorumluluğunu da en önde gelen yöneticisine veriyor!"...

Ben buna gelişme derim :)))

Serdar Basegmez   |   Ocak 5 2011 09:19:07 PM   |    IBM  Uygulama Geliştirme    |  
  |   Sonraki   |   Önceki

Comments (0)